miercuri, 13 octombrie 2010

Rezultate preliminarii Euro 2012 din 12.10.2010

Golurile multe, incidentele şi nu în ultimul rând surprizele nu au lipsit marţi, în cele 22 de meciuri disputate în preliminariile pentru Euro 2012. Cel mai spectaculos meci a fost de departe Belgia-Austria (4-4), o partidă nerecomandată cardiacilor, cu multe răsturnări de scor şi 3 goluri în utlimele 7 minute.
O altă dispută care a atras atenţia a fost Italia-Serbia, meci care a fost întrerupt în minutul 6, la scorul de 0-0, din cauza fanilor sârbi, care s-au dezlănţuit în tribune, aruncând cu fumigene şi torţe în teren.
La capitolul surprize se încadrează meciurile Azerbaidjan-Turcia 1-0, Insulele Feroe-Irlanda de Nord 1-1 şi Anglia-Muntenegru 0-0. În grupa României Belarus a învins Albania cu 2-0, iar Franţa s-a impus în partida cu Luxemburg cu acelaşi scor.

Estonia - Slovenia 0-1
Italia - Serbia 0-0 meciul a fost întrerupt în minutul 6 şi suspendat după ce fanii sârbilor au aruncat cu fumigene în teren VEZI VIDEO